Shadoglass skleněný fasádový systém

Shadoglass je buď napevno nainstalovaný nebo ovladatelný systém skleněných stínících lamel, který může být nainstalován vertikálně nebo horizontálně na přední části fasády nebo na střechu. Je vhodný jako samostatný stínící systém nebo doplňkový fasádní prvek pro vyšší účinnost ventilace. Systém Shadoglass snižuje tepelné zisky, snižuje klimatizaci a provozní náklady a zároveň zajišťuje maximální využití přirozeného denního světla. Shadoglass je vhodný pro mnoho typů aplikací, od fasád až po světlíky. Rozteč lamel a jejich velikost je závislá na typu budovy a vybraném profilu lamely.

Výhody

 • Široký výběr lamel Shadoglass - lamely Shodoglass jsou v dispozici v různých barvách, povrchových úpravách
  a nátěrech, které splní specifické požadavky projektu. V závislosti na zvoleném typu skla, vlákna nebo povrchu, může být dosaženo přesně požadovaného přenosu světla pro konkrétní aplikaci. Pro dosažení dalších energetických úspor mohou být integrovány fotovoltaické články.
 • Široký výběr nosných konstrukcí - různé typy nosných konstrukcí Shadoglass jsou vhodné pro užití
  v kombinaci se sklem, kovem, textiliemi, dřevem, terakotou, jílem nebo průsvitnými lamelami z akrylátu, stejně jako
  s fotovoltaickými články.
 • Flexibilní ovládání - fasádní systémy Shadoglass jsou poháněny lineárními pohony, díky nimž lze ovládat lamely celého fasádního systému. Řady lamel jsou připojeny k systému pák a pístní tyči, které zajišťují propojení do řídícího systému. Tyto lamely mohou být připevněny v libovolném úhlu a mohou se otáčet motorizovaným ovládáním
  v rozmezí až do 110⁰.
 • Odolnost - systém Shadoglass je vyroben z vysoce kvalitního hliníku a nerezové oceli. Systém je navržen tak, aby vyrovnával roztažnost způsobenou teplem.

Ovladatelné versus pevné fasádní systémy a jejich režimy ovládaní

Pevně nainstalovaný fasádní systém může efektivně pracovat jen tehdy, pokud je na jižně orientované fasádě. Ovladatelné solární zastínění dokáže lépe optimalizovat proudění tepla a světla než fixní zastínění. Díky nastavitelné poloze lamel, která se řídí podle pozice slunce na obloze, je hladina denního světla optimální, zatímco množství záření, které pronikne do budovy, je minimální. Riziko přílišného nebo naopak nedostatečného zastínění je pravděpodobnější
u napevno nainstalovaných fasádních systémů. U ovladatelných fasádních systémů je toto riziko minimální, protože lamely jsou vždy nastavené v optimálním úhlu.

Během dnů, kdy je zataženo, nastaví senzory monitorující množství denního světla lamely tak, že obyvatelé budovy mají plný výhled. Další výhodou Shadoglass je, že mohou sloužit jako bezpečnostní prvek a také mohou přispět k zamezení tepelných ztrát v zimě.

Lamely Shadoglass  lze řídit podle astronomického data a trajektorie slunce. Standardní řídící jednotkou pro Shadoglass je Colt ICS 4-Link nebo Soltronic. Systém přesně monitoruje dopad slunečních paprsků na povrch lamel a neustále koriguje úhel nastavení lamel vůči dopadu slunečních paprsků. Vzdálené řízení je také možné díky internímu modemovému rozhraní.   

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a speciální službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu systému Shadoglass.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited