Aerox

Nový systém pro přirozený odvod kouře a tepla Aerox je určený pro stálé větrání za každého počasí. Aerox je speciálně vyvinutý pro použití ve velkých průmyslových halách.

Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách Systém pro přirozené větrání a požární odvětrání speciálně vyvinutý pro odvod nadměrného tepla v průmyslových halách

Výhody

Aerox je určený zejména pro průmyslové provozy s nadměrnou produkcí tepla a hluku.

Zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla Aerox je určeno pro stálé větrání za každého počasí. Velké množství běžných střešních větracích zařízení zná pouze polohy „otevřeno“ a „zavřeno“. Zařízení Aerox však nabízí více: jeho lamely se přizpůsobí každému počasí. Zařízení Aerox je podle normy DIN EN 12101-2 certifikováno jako systém požárního odvětrání a nese příslušné značení CE.

Systém větrání a požárního odvětrání Aerox je vhodný zejména k použití v průmyslových provozech s nadměrnou produkcí tepla a hluku.

Oblast využití

Zařízení OTK Aerox si dokáže poradit s velkými teplotními zátěžemi a je vodotěsné i zvukotěsné. Tři různé polohy, do kterých lze lamely větracího zařízení nastavit, optimalizují systém tak, aby byl nezávislý na počasí. Vodotěsnost zajišťuje promyšlený systém vodicích žlábků umístěných uvnitř zařízení. Pronikající dešťové kapky se v nich zachytí a následně jsou bočně odvedeny ven.

 • Poradí si s velkou teplotní zátěží
 • Vodotěsnost
 • Zvukotěsnost

Technické údaje

Útlum hluku*

0°   (zavřené) = až 23,6 dB
45° (vodotěsné) = až 22,5 dB
97° (otevřené) = 22,2 dB
* bez tlumičů hluku

Stabilita podle normy DIN EN 1991
Zatížení sněhem až 1,33 kN/m²
Zatížení nárazovým větrem až 1,20 kN/m²
Testováno podle normy DIN EN 12101-2
Zatížení sněhem až 1,5 kN/m²

Jistota za deště a proměnlivého počasí

Za deštivého a proměnlivého počasí jsou lamely otevřené pod úhlem 45°. Vodotěsnost je zaručena systémem vodicích žlábků uvnitř zařízení, který připomíná labyrint. Do něj se zachytí pronikající dešťové kapky a následně jsou bočně odvedeny ven. Při vodotěsné poloze otevření s úhlem 45° je hodnota Cv0 = 0,41 a hodnota Cvw leží mezi 0,53 a 0,80. Při otevřeném zařízení (97°) je hodnota Cv0 = 0,53 a hodnota Cvw leží mezi 0,71 a 0,95. Alternativně dosahuje zařízení Aerox v otevřeném stavu hodnot Cv mezi 0,49 a 0,54. Zařízení Aerox je až do délky 30 metrů testováno a certifikováno podle normy DIN EN 12101-2.

Technické údaje

 • Šířka zařízení (Š) od 1 000 mm do 3 000 mm
 • Délka zařízení (D) od 1 000 mm do nekonečna po 750 mm
 • Výška zařízení (V) v zavřeném stavu = 1 535 mm
 • Volitelné tlumiče hluku
 • Pohon: elektromotory nebo pneumatické válce
 • Snadné čištění díky snímatelným bočním dílům
 • Možnost práškového lakování jakoukoli barvou RAL
 • V případě malých rozměrů možnost kompletní montáže ve výrobním závodě
 • Certifikovaná okolní teplota podle normy DIN EN 12101-2 = T (-15) a T (-25)
 • Volitelně dostupné obvodové deflektory větru

Na přání zákazníka lze zařízení Aerox vybavit tlumiči hluku. Zařízení Aerox se ovládá ručně, prostřednictvím automatizovaného systému na základě počasí (snímač deště či větru) nebo ze systému správy budov. Aby se zabránilo zbytečným energetickým ztrátám, lze lamely při zastaveném provozu v závodu zavřít. Zařízení Aerox je označeno značkou CE.

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a podporu. Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu zařízení Aerox.

Produktový list
Podobné produkty
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited