Solarfin fasádní systém

Solarfin je buď napevno nainstalovaný nebo ovladatelný systém hliníkových stínících lamel, který může být nainstalován buď vertikálně nebo horizontálně na přední část fasády nebo na střechu. Systém Solarfin redukuje tepelné zisky a snižuje náklady vynaložené na provoz klimatizace. Solarfin je vhodný pro širokou škálu aplikací,
od fasád až po prosklené střechy. Rozteče lamel a jejich velikost je závislá na typu budovy a vybraném profilu lamel.

Výhody

  • Široký výběr lamel - lamely Solarfin jsou v dispozici v různých barvách, povrchových úpravách a nátěrech, které splňují specifické požadavky projektu. K dispozici je v 8 standardních profilech v jednom kusu až do šířky 400mm a jako několik spojených kusů až do šířky 1050mm. Rozpětí může být až do 6m bez středové opory a až do 10m se středovým uchycením.
  • Flexibilní ovládání - fasádní systémy Solarfin jsou poháněny lineárními pohony, díky nimž lze ovládat lamely celého fasádního systému. Řady lamel jsou připojeny k systému pák a pístní tyči, které zajišťují propojení do řídícího systému. Tyto lamely mohou být připevněny v libovolném úhlu a mohou se otáčet motorizovaným ovládáním v rozmezí až do 120⁰.
  • Robustní konstrukce – děrované sekce lamel optimalizují poměr váhy a pevnosti. Všechny komponenty včetně podpůrné konstrukce jsou vyrobeny z extrudované hliníkové slitiny s úchyty z nerezové oceli. 

Ovladatelné vs. pevné fasádní systémy a jejich režimy ovládaní

Pevně nainstalovaný fasádní systém může efektivně pracovat jen tehdy, pokud je na jižně orientované fasádě. Ovladatelné solární zastínění dokáže lépe optimalizovat proudění tepla a světla než fixní zastínění. Díky nastavitelné poloze lamel, která se řídí podle pozice slunce na obloze, je hladina denního světla optimální, zatímco množství záření, které pronikne do budovy, je minimální. Riziko přílišného nebo naopak nedostatečného zastínění je pravděpodobnější
u napevno nainstalovaných fasádních systémů. U ovladatelných fasádních systémů je toto riziko minimální, protože lamely jsou vždy nastavené v optimálním úhlu.

Během dnů, kdy je zataženo, nastaví senzory monitorující množství denního světla lamely tak, že obyvatelé budovy mají plný výhled. Další výhodou Shadoglass je, že mohou sloužit jako bezpečnostní prvek a také mohou přispět k zamezení tepelných ztrát v zimě.

Lamely Shadoglass  lze řídit podle astronomického data a trajektorie slunce. Standardní řídící jednotkou pro Shadoglass je Colt ICS 4-Link nebo Soltronic. Systém přesně monitoruje dopad slunečních paprsků na povrch lamel a neustále koriguje úhel nastavení lamel vůči dopadu slunečních paprsků. Vzdálené řízení je také možné díky internímu modemovému rozhraní.

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a speciální službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu systému Solarfin.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited