Cyclone – indukční ventilátor pro větrání garáží

Colt Cyclone je indukční ventilátor menších rozměrů, ale s vysokým výkonem určený pro usměrňování pohybu vzduchu. Ventilátor Cyclone odvádí znečištěný vzduch směrem k odsávacím otvorům v garážích. Je testován a certifikován podle EN 12101-3.

Cyclone pro odvětrání parkovišť Cyclone pro odvětrání parkovišť Cyclone pro odvětrání parkovišť Cyclone pro odvětrání parkovišť Cyclone pro odvětrání parkovišť

Cyclone je indukční ventilátor pro větrání garáží, určený pro odvod znečištěného vzduchu a pro odvod kouře v případě vzniku požáru.

Tento typ ventilátoru pracuje na principu tunelových ventilátorů a nevyžaduje napojení na složité a nákladné potrubní systémy. Na rozdíl od potrubních systémů ventilátor Cyclone šetří prostor v garážích, ty pak působí prostornějším a světlejším dojmem. Další z výhod je jeho tichý chod.

Výhody

  • Malé rozměry – zástavbová výška pouze 333mm nebo 271mm, díky tomu se zvyšuje světlá výška garáží.
  • Certifikovaná kvalita – ventilátor Cyclone byl podroben náročným testům v akreditovaných laboratořích třetí strany a je certifikován podle EN 12101-3 a nese označení CE.
  • Dlouhá životnost – ventilátor Cyclone je tvořen pozinkovaným pláštěm s možností nátěru polyesterovou práškovou barvou v libovolném odstínu RAL.
  • Nízké náklady na údržbu – nulové náklady na čištění potrubních rozvodů.
  • Vysoký výkon – každý ventilátor Cyclone je schopný ve srovnání s běžnými impulsními ventilátory odvětrat větší plochu, z toho vyplývá, že pro odvětrání stejného prostoru je zapotřebí menší množství indukčních ventilátorů. Menší množství ventilátorů vyžaduje použití menšího množství kabelů a řídících systémů, nižší jsou i náklady na montáž a údržbu.
  • Různé varianty rychlostí – v závislosti na požadavcích konkrétního projektu je možné volit mezi dvourychlostním nebo variabilním provozem. U ventilátorů s variabilním ovládáním je nižší spotřeba elektrické energie.

Projekce

Každá garáž je specifická, proto je společnost Colt připravena vypracovat projekt šitý na míru specifickým požadavkům konkrétní stavby. Systémy pro větrání garáží Colt obsahují následující prvky:

  • přirozený přívod vzduchu přes vchod / výjezdové rampy / pevné větrací žaluzie,
  • odvod pomocí potrubních systémů s odtahovými ventilátory,
  • rozvod vzduchu a jeho směšování uvnitř prostor garáží pomocí systému tvořeném indukčními ventilátory Cyclone nebo impulsními ventilátory Jetstream.

Jako součást systému ventilátor Cyclone dodává impuls vzduchu a odvádí jej směrem k odvodnímu otvoru.

Při běžném denním provozu systém monitoruje úroveň znečištění vzduchu uvnitř prostor garáží a v okamžiku, kdy dosáhne určité předem stanovené míry, zvýší rychlost odvětrávání. V případě požáru se rychlost odvětrávání zvýší na základě impulsu od požární signalizace.

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a speciální službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu jednotek Cyclone.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited