Kameleon

Kameleon je prosklená klapka vhodná jak pro odvětrání kouře ve fasádě, tak pro běžné denní větrání. Jak křídlo klapky, tak rám, jsou s přerušeným tepelným mostem. Zařízení je vhodné zejména pro montáž do prosklených fasád. Kameleon odpovídá normě EN 12101-2 a ČSN EN 14351-1 a nese značku CE. Je vhodný pouze pro svislou instalaci.

Výhody:

  • Široká škála aplikací - Kameleon 5 je klasifikován jako ventilátor s dvojí funkcí -  pro odvod kouře a tepla při požáru a pro běžnou denní aeraci.
  • Kameleon 5 je primárně určen pro odvod kouře a tepla při požáru, ovšem lze jej také využít jako element pro přívod náhradního vzduchu. Verze se skleněnou výplní umožňuje prostup přirozeného denního světla. K dispozici je celá řada typů výplňových panelů. Možnosti výběru zahrnují pneumatické nebo elektronické ovládací prvky, stejně jako celou řadu povrchových úprav. Existují dva různé typy profilů křídel, v závislosti na požadovaném vzhledu a ovládání ventilátoru.
  • Vysoký výkon - Kameleon 5 je vysoce aerodynamicky účinný a zvukově i tepelně izolovaný. Všechny verze mají přerušený tepelný most. Pro další detaily si, prosím, přečtěte produktový list.
  • Osvědčená kvalita - Všechny verze Kameleon 5 byly důkladně testovány a certifikovány dle EN 12101-2: 2003 pro oba typy užití v nezávislých akreditovaných zkušebních laboratořích a jsou označeny CE. Ventilátor nese značku CE dle EN 14351-1, což jej klasifikuje pro užití jako fasádní okno.
  • Ochrana únikových cest - Kameleon 5 je velmi vhodný pro ochranu únikových cest v místech jako jsou schodiště, kde může působit jako klapka s automatickým otevíráním. Díky rychlému otevření , vysoké aerodynamické účinnosti tak dojde k rychlému odvětrání.
  • Snadná instalace - Kameleon 5 se dodává zkompletovaný, pro instalaci do fasád nebo lehkých obvodových plášťů. Musí být instalován ve vertikální poloze.
  • Vysoce odolný prvek v ploše fasády - rám je vyroben z odolné, protikorozní hliníkové slitiny, s upevněním z nerezové oceli.
  • Kvalita výroby - Kameleon 5 se vyrábí podle standardu kvality ISO 9000. Každá jednotka je před expedicí podrobena funkčnímu testu.
  • Estetický vzhled - Kameleon 5 má úzký profil. Elektrické pohony nebo pneumatické válce mohou být díky malým rozměrům skryty v rámu klapky.

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a podporu.  Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu zařízení Kameleon.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited