Firelight Duo

Firelight Duo je dvoukřídlá klapka s přerušeným tepelným mostem pro přirozený odvod kouře a tepla dostupná v mnoha rozměrových variantách s různými křídly a druhy ovládání. Je obzvláště vhodná pro instalaci na rovné střešní sokly a může být použita jak pro odvod kouře a tepla, tak i pro denní větrání.

Klapka Firelight Duo je tvořena dvěma identickými křídly Firelight s jednoduchou přírubou, spojenými dešťovým kanálkem. Jednotka využívá přirozeného vztlaku teplého vzduchu pro denní i požární větrání a je vhodná pro použití do většiny průmyslových a komerčních budov. Je navržena podle stále přísnějších požadavků na energetickou náročnost budov a je testována v souladu s normou EN 12101-2.

Výhody:

  • Široké možnosti využití – provedení těla jednotky Firelight Duo zajišťuje vysoký stupeň úspory energie. Verze s polykarbonátem nebo sklem umožňuje prosvětlení vnitřních prostor budovy denním světlem. Verze RN – s izolovanými křídly má součinitel prostupu tepla U = 0,5 W/m2K a akustický útlum až 49 dB. K dispozici jsou další varianty výplní.
  • Ovládání - je možné buď pneumatické (min. 6 bar) nebo elektrické (24V DC). Oba typy ovládání jsou vhodné pro odvod kouře a tepla i pro denní větrání. Pneumatická verze může mít tepelnou poistku (68°C, 93°C) pro otevření klapky v případě požáru bez ohledu na příchozí signály.
  • Vysoký výkon – Firelight Duo je vysoce aerodynamicky účinné a zvukově i tepelně izolované zařízení. Pro další detaily si, prosím, přečtěte produktový list.
  • Osvědčené vlastnosti – zařízení Firelight Duo bylo odzkoušeno náročnými testy v akreditovaných laboratořích, je certifikováno podle ČSN EN 12101-2: 2003 a nese označení CE. Zařízení nese rovněž označení CE podle normy EN 14351-1, což garantuje jeho funkčnost dle standardů pro okna.
  • Snadná instalace - Firelight Duo se dodává plně zkompletovaný  a může být instalován v libovolném úhlu od 0° do 10° na podsadu nebo od 0° do 30° do systémů zasklení. K dispozici je široká řada tvarů přírub používaných v závislosti na konkrétní aplikaci.
  • Konstrukce - všechny základní části těla klapky a křídla jsou vyrobeny ze slitiny hliníku EN – AW 6063 T6. Rámy těla klapky i křídla jsou s přerušeným tepelným mostem. Výplně mohou obsahovat polykarbonát, sklo a sendvičové panely (izolované nebo neizolované).
  • Kvalitní výroba – každá jednotka je před expedicí podrobena testu funkčnosti.

Projektová podpora

Rádi Vám poskytneme projektové služby a speciální službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pro více informací týkajících se používání, specifikace, instalace a servisu jednotek Firelight Duo.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited