GEALAN Formteile Oberkotzau

Požadavkem zákazníka bylo dosáhnout nižší spotřebu energie, menší zatížení životního prostředí, ale především velký chladící výkon ve výrobní hale a optimální podmínky vnitřního prostředí ve všech obdobích roku. Colt navrhl komplexní řešení zahrnující adiabatické chlazení CoolStream, účinný chladící a topný systém tepelných čerpadel, adaptivní slunolamy pro zastínění světlíků, včetně komplexního regulačního a řídícího systému. Do celkového konceptu větrání byl zaintegrován i povinný požární systém pro odvod kouře a tepla.

Plocha výrobní haly 3.500 m² je zaplněna vstřikovacími lisy vyrábějícími přesné díly z plastických hmot a zároveň produkují velké množství odpadního tepla, páry, zápachu a kouře. Colt navrhl systém výměny vzduchu Tristar doplněný o aktivní adiabatické chlazení CoolStream. Výsledné vnitřní podmínky, čerstvý vzduch a stabilní teplota kolem 25°C jsou velmi příjemné pro zaměstnance pracující v hale i pro instalovanou technologii, přesnost a stabilitu výrobního procesu.

S tímto konceptem vzduchotechniky, klimatizace a vytápění získal Gealan cenu životního prostředí EON Bayern Gmbh a zvláštní cenu profesního sdružení chemického a zpracovatelského průmyslu BRCI.

Informace o projektu
  • Lokalita: Oberkotzau, Německo
  • Colt řešení: denní větrání, adiabatické chlazení
  • Produkt: CoolStream S, Typhoon, Caloris, Azur
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited