Knauf Insulation, spol. s r.o.

Příjemné klima zajišťuje v hale energeticky účinný a ekologický systém chlazení založený na principu adiabatického chlazení. Příjemné klima zajišťuje v hale energeticky účinný a ekologický systém chlazení založený na principu adiabatického chlazení. Příjemné klima zajišťuje v hale energeticky účinný a ekologický systém chlazení založený na principu adiabatického chlazení. Příjemné klima zajišťuje v hale energeticky účinný a ekologický systém chlazení založený na principu adiabatického chlazení.

Investor se obrátil na společnost Colt s žádostí o návrh řešení a následný projekt pro zlepšení klimatických podmínek na exponovaných pracovištích uvnitř haly výrobního závodu. Colt navrhl decentralizovaný chladicí systém založený na adiabatickém chlazení a doplnění odsávacích ventilátorů na střechu haly. Chladicí systém přivádí chlazený vzduch textilními vyústkami cíleně na zvolená pracoviště. Tím je vytvořeno příjemné pracovní prostředí tam, kde je nejvíce potřeba. Ochlazený vzduch je pak distribuován dál do haly.

Předložené řešení je ve srovnání s konvenční klimatizací nákladově výhodné jak z pohledu investičních, tak i provozních nákladů.

 

Informace o projektu
  • Lokalita: Krupka u Teplic, Česká republika
  • Colt řešení: denní větrání, adiabatické chlazení
  • Produkt: CoolStream, Typhoon
Případová studie

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited