Voda má výborné vlastnosti pro adiabatické chlazení CoolStream

list 2021

Adiabatické chlazení je ve srovnání s kompresorovou klimatizací je asi 10x úspornější, takže v tomto porovnání jsou provozní náklady adiabatiky téměř zanedbatelné.

Voda je základem života a pravděpodobně nejčastější sloučeninou ve vesmíru (nikoli prvkem, tím je s velkým náskokem vodík).

Voda má zcela výjimečné vlastnosti. Skupenské teplo vypařování je významně velké. A dobře známá hustotní anomálie je tak zvláštní vlastností, až se může zdát, že počáteční nastavení vlastností hmoty ve vesmíru je vlastně nevhodně zvolené pro vývoj života. Ale protože by bylo škoda začínat znova úplně od začátku, byly upraveny jen vlastnosti jediné sloučeniny – vody. Jen inteligentní bytost je schopna zhodnotit výsledky své práce, poučit se z chyb a provést opravy. Důkaz existence prvotního inteligentního tvůrce?

Díky za skupenské teplo vypařování, které dosahuje 2,5 Megajoule na každý kilogram vody. Právě velikost této hodnoty umožnila společnosti Colt International, s.r.o. vývoj adiabatických chladičů CoolStream a činí je tak úspornými. Spotřeba vody je tou menší položkou v celkově velmi nízké spotřebě adiabatiky.

Tým Colt International

Sledujte nás > YouTube LinkedIn

 

 

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited