Ovládání adiabatického chlazení CoolStream

srp 2023

Ovládání adiabatického chlazení CoolStream je snad ještě snadnější než provoz a princip samotného adiabatického chladiče jako takového. 

Uvnitř zařízení je „mozek“ jednotky s integrovaným softwarem naprogramovaným přesně na míru potřeb adiabatického chlazení. Tento mozek jednotky komunikuje s uživatelem skrze přijímač Cortiva.K nastavení provozního stavu se uživatel, ať již klient nebo servisní technik, připojí k přijímači Cortiva buď notebookem nebo lehce přes mobilní telefon či tablet, čímž má snadný přístup a může se k tomu pohodlně usadit i ve větší vzdálenosti od samotné skříně přijímače Cortiva – například v kanceláři či v kuchyňce u kávy. Další možností je instalace dotykového panelu na zeď, který se ovládá stejně jako telefon či tablet. Software pro ovládání je uživatelsky přívětivý a dá se v něm lehce najít požadovaný parametr a upravit jej. Ať se jedná o otáčky ventilátoru, vyprázdnění vody z jednotky nebo regulaci chlazení podle požadované teploty a mnoho dalších funkcí. Nutno podotknout, že IT technici a inženýři z #Colt se snažili vše vytvořit jednoduché, přehledné a přesné ovládání.

Další variantou je připojení jednotky k systému měření a regulace budovy (tzv. MaR, BMS nebo též jednoduše marka). MaR pak komunikuje s jednotkou CoolStream prostřednictvím komunikačního protokolu ModBus TCP/IP nebo jednodušeji prostřednictvím sady spínacích kontaktů.

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited