Colt Coltlite CLST získal cenu Red Dot: Best of the Best 2018

dub 2018

Všechny produkty přihlášené do soutěže byly porotou podrobeny individuálnímu praktickému testování a následně ohodnoceny. Okno Colt Coltlite CLST získalo nejvyšší ocenění soutěže, cenu Red Dot: Best of the Best 2018.

Porota odborníků uděluje tuto mezinárodně uznávanou pečeť kvality pouze těm nejlepším výrobkům v kategorii. Společnost Colt se tak poprvé ve své více než 80-leté historii zařadila do prestižní skupiny držitelů této ceny.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme se stali součástí komunity světově uznávaných designérů. Toto ocenění jasně ukazuje, jak vysoce kvalitní produkty a řešení společnosti Colt jsou," řekl generální ředitel Colt (Německo) Lukas Verlage.

Estetické okno

Lamelové okno Coltlite CLST je nejnovějším přírůstkem řady Coltlite. Coltlite CLST je estetické, vysoce kvalitní a efektivní řešení pro náročné zákazníky.

Coltlite CLST vychází vstříc poptávce po vysoce kvalitních a elegantních oknech určených po větrání. Coltlite CLST zajišťuje přirozenou ventilaci a splňuje vysoké nároky na příjemné vnitřní prostředí v každodenním životě. Současně může být integrováno do fasád bez dopadu na estetiku budovy. Právě naopak, Coltlite CLST zvyšuje estetický vzhled fasády. Tento vysoce funkční ventilační systém nabízí zcela plochý skleněný vzhled fasády. Tepelně oddělené profily, ve kterých jsou vložené rámové lamely, jsou viditelné pouze zevnitř. Coltlite CLST vděčí za svůj vzhled skutečnosti, že lamely samotné se skládají z dvojitého skla (vrstvené sklo), jejich maximální úhel otevření je 90 stupňů. Pohyb zajišťuje elektrický nebo manuální pohon. Lamelové okno Coltlite CLST je testováno dle EN 14351-1.

Red Dot: platforma pro dobrý design

V roce 2018 přihlásili designéři a výrobci z 59 zemí světa do soutěže více než 6 300 produktů. Výrobky byly porotou hodnoceny z hlediska celé řady přísných kritérií, jako např. stupeň inovace, funkčnost, formální kvalita, ergonomie nebo životnost.  

V rámci soutěže jsou udělovány tři různé ceny. Red Dot: Best of the Best je vyhrazena pro nejlepší produkty v kategorii. Historicky obdrželo cenu pouze 1% ze všech přihlášených produktů. Red Dot je ocenění za vysokou kvalitu designu, zatímco čestné uznání se uděluje za mimořádný přínos v oblasti tvůrčí práce. 

"Cenu Red Dot: Best of the Best si zaslouží výrobky za skvělý design. Oceněné výrobky jsou charakterizovány průkopnickou symbiózou estetiky a funkčnosti. Skutečnost, že ocenění získává tak malý počet přihlášených produktů, svědčí o přísných hodnotících kritériích soutěže. Upřímně blahopřeji vítězům k jejich úspěchu," uvedl profesor Dr. med. Peter Zec, iniciátor a generální ředitel Ceny Red Dot.

Ocenění vítězů ceny

9. července 2018 bude Colt oceněn na slavnosti Red Dot.Cenu si převezmou vítězové na jevišti během slavnostního vyhlášení v síni divadla Aalto v Essenu. Následně proběhne čtyřtýdenní výstava, která je největší výstavou současného designu na světě. V den konání galavečera bude také publikována publikace Red Dot Design Yearbook 2018/2019, která představí všechny vítězné produkty roku.Navíc bude celá akce on-line: Red Dot App a Red Dot 21. 

V roce 2017 získal Colt v rámci soutěže ocenění za systém skleněných lamel pro zastínění fasád Shadoglass.

Colt Coltlite       Red Dot 2018

 

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited