Nový produkt firmy COLT International, s.r.o. – LumiStream aneb dýchejme zdravý vzduch

dub 2024

Pandemie koronaviru je snad již minulostí, ale stále se objevují nově nakažení. V reakci na tuto situaci inženýři firmy COLT International přišli s invenčním řešením – LumiStream neboli zařízení na dezinfekci vzduchu.

Jak to celé funguje? LumiStream se sestává ze standartního vzduchotechnického potrubí, boxu se šesti UV-C lampami a tichého axiálního ventilátoru. Na základě vědecké studie bylo zjištěno, že UV-C v rozsahu 254-260 nm má silný fotolytický účinek na genetickou informaci mikroorganismů. Fotolýza je štěpení jedné nebo více vnitromolekulárních vazeb. UV-C světlo dokonale ničí DNA a RNA mikroorganismů a tím zabraňuje jejich schopnosti reprodukce. LumiStream si poradí s patogeny jako jsou viry a bakterie. LumiStream dokáže snížit patogeny COVIDu 19 až o 92% a patogeny chřipky až o 71% během jedné výměny vzduchu.

Zařízení je nainstalované pod stropem, kde dochází k nasávání vzduchu, jeho čištění v modulu s UV-C lampami, následně je vzduch hnán ventilátorem zpět do haly, kde osoby dýchají dezinfikovaný vzduch.

Je běžnou praxí, že nakažené osoby nemoc zamlčí nebo bagatelizují, čímž vytváří riziko šíření nákazy. Díky LumiStream toto riziko eliminujete a vytvoříte tak pro své zaměstnance bezpečné a zdravé prostředí.

 

 

Chcete vědět více? Vše o LumiStream

Kontaktujte nás
dp@cz.coltgroup.com
T: +420 251 556 665
 

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited