Okno Coltlite CLST na největší výstavě designu na světě

červenec 2018

Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award Zdroj: Red Dot Design Award

9. července 2018 proběhlo slavnostní vyhlášení a předání cen Red Dot 2018 v síni divadla Aalto v Essenu (Německo). Současně byla tímto večerem odstartována i čtyřtýdenní výstava, která je největší výstavou současného designu na světě a na které jsou vystaveny oceněné produkty. Mezi designovými kousky, které jsou k vidění, je i lamelové okno Colt Coltlite CLST, které obdrželo nejvyšší cenu Red Dot: Best of the Best. V den konání galavečera byla také publikována tištěná ročenka Red Dot Design Yearbook 2018/2019, která představuje všechny vítězné produkty roku. Všechny produkty je možné vidět v aplikaci Red Dot App. 

O ceně Red Dot: platforma pro dobrý design

V roce 2018 přihlásili designéři a výrobci z 59 zemí světa do soutěže více než 6 300 produktů. Výrobky byly porotou hodnoceny z hlediska celé řady přísných kritérií, jako např. stupeň inovace, funkčnost, formální kvalita, ergonomie nebo životnost.  

V rámci soutěže jsou udělovány tři různé ceny. Red Dot: Best of the Best je vyhrazena pro nejlepší produkty v kategorii. Historicky obdrželo cenu pouze 1% ze všech přihlášených produktů. Red Dot je ocenění za vysokou kvalitu designu, zatímco čestné uznání se uděluje za mimořádný přínos v oblasti tvůrčí práce. 

"Cenu Red Dot: Best of the Best si zaslouží výrobky za skvělý design. Oceněné výrobky jsou charakterizovány průkopnickou symbiózou estetiky a funkčnosti. Skutečnost, že ocenění získává tak malý počet přihlášených produktů, svědčí o přísných hodnotících kritériích soutěže. Upřímně blahopřeji vítězům k jejich úspěchu," uvedl profesor Dr. Peter Zec, iniciátor a generální ředitel Ceny Red Dot.

O okně Coltlite CLST: estetické okno pro náročné zákazníky

Lamelové okno Coltlite CLST je nejnovějším přírůstkem řady Coltlite. Coltlite CLST je estetické, vysoce kvalitní a efektivní řešení pro náročné zákazníky. Coltlite CLST vychází vstříc poptávce po vysoce kvalitních a elegantních oknech určených po větrání. Coltlite CLST zajišťuje přirozenou ventilaci a splňuje vysoké nároky na příjemné vnitřní prostředí v každodenním životě. Současně může být integrováno do fasád bez dopadu na estetiku budovy. Právě naopak, Coltlite CLST zvyšuje estetický vzhled fasády. Tento vysoce funkční ventilační systém nabízí zcela plochý skleněný vzhled fasády. Profily s přerušeným tepelným mostem, ve kterých jsou vložené rámové lamely, jsou viditelné pouze zevnitř. Coltlite CLST vděčí za svůj vzhled skutečnosti, že lamely samotné se skládají z dvojitého skla (vrstvené sklo), jejich maximální úhel otevření je 90 stupňů. Pohyb zajišťuje elektrický nebo manuální pohon. Lamelové okno Coltlite CLST je testováno dle EN 14351-1.

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited