Dobré pro rozpočet i pro životní prostředí: adiabatické chlazení

únor 2022

(5 min. čtení; Autor: Paul Langford) Odpařovací chladiče Colt CoolStream jsou až 7krát účinnější než konvenční klimatizační systémy. Čím je venkovní vzduch teplejší a sušší, tím efektivněji odpařovací chlazení pracuje. Za 1 hodinu provozu spotřebuje adiabatický systém CoolStream S.T.A.R přibližně 1 kW (elektrické energie) a 50 litrů vody na 10 000 m³/h přiváděného vzduchu a zajistí tak až 30 kW chlazení (v závislosti na vybrané konfiguraci). Jak je toho docíleno?

Opatření pro úsporu elektrické energie

EC ventilátory, které systémy CoolStream S.T.A.R používají, jsou ze své podstaty vysoce efektivní. Vyžadují nízký příkon a mají vysokou účinnost, takže nenavyšují teplotu přiváděného vzduchu. Plynulá regulace rychlosti systému zajišťuje, že každá jednotka pracuje s co nejmenším možným množstvím elektrické energie, v závislosti na momentální potřebě. Tím lze dosáhnout snížení spotřeby el. energie až o 50%. V zařízení není žádný chladicí cyklus nebo kompresor.

Opatření pro úsporu spotřeby vody

Systém CoolStream je navržen tak, aby automaticky minimalizoval spotřebu vody. V závislosti na provozních podmínkách spotřebuje tento systém pouze asi 50 litrů vody za hodinu. Porovnejme to s jedním spláchnutím toalety – to spotřebuje asi 6 nebo 10 l vody.

Téměř žádná údržba

Systémy CoolStream jsou spolehlivé. Využívají osvědčenou, nekomplikovanou technologii. To v důsledku znamená, že je nutná pouze minimální údržba.

Šetrné k životnímu prostředí

Systémy CoolStream spotřebovávají jako chladicí médium pouze vodu a nevyžadují látky typu CFC nebo obdobná chladiva. CFC látky jsou nezbytné pro chladicí proces používaný běžnými klimatizačními systémy a jsou škodlivé pro životní prostředí. Výsledkem je, že odpadají opatření týkající se dodržování předpisů týkajících se F-plynů.

 Kontaktujte nás info@cz.coltgroup.com nebo se s námi spojte telefonicky: 251 556 665.

Sledujte nás >

YouTube

LinkedIn

Více také na www.coolstream.cz

Zaujal Vás tento článek? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás info@cz.coltgroup.com nebo se s námi spojte telefonicky: 251 556 665.

O autorovi: Paul Langford je technický ředitel společnosti Colt UK, s dlouholetými zkušenostmi v oblasti vývoje produktů, testování systémů HVAC, slunolamů a systémů úpravy klima uvnitř budov.

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited