Okno Coltlite CLST - vysoce estetické a efektivní řešení

červen 2020

Vysoce estetické a funkční řešení pro náročné zákazníky

Lamelové okno získalo cenu Red Dot: Best of the Best v roce 2018. Ocenění je výsledkem několikadenního procesu hodnocení, během kterého jsou všechny přihlášené produkty testovány a hodnoceny jednotlivě. Hlavní cenu, nejvyšší ocenění v soutěži Red Dot: Best of the Best 2018, obdrželo okno Coltlite CLST, okno se skleněnými lamelami určené pro přirozené větrání.

Mezinárodně uznávaná pečeť kvality Red Dot se uděluje poucze výrobkům s vysokou kvalitou designu a pouze nejlepší výrobky ve své kategorii se mohou dále ucházet o ocenění Best of the Best. Mezi další držitele patří Ferrari, Philips, Bulgari, Porsche a Sony.

Estetické lamelové okno

Lamelové okno Coltlite CLST je nejnovějším přírůstkem řady Coltlite. Okno Coltlite CLST je estetické a efektivní řešení testované dle EN 14351-1, jehož vzhled je při pohledu z vnějšku zcela hladký. Lamely okna se skládají z hliníkových profilů s přerušenými tepelnými mosty, které mají úhel otevření až 90° a jsou viditelné pouze z vnitřní strany.

Tyto vlastnosti dodávají lamelovému oknu v uzavřené poloze velice elegantní vzhled, což znamená, že instalací do fasády budovy se nenaruší vzhled budovy, ani její estetické vnímání z exteriéru. Přestože je prosklený povrch tvořen řadou žaluzií, z pohledu zvenčí vytváří dojem ničím nenarušené, skleněné plochy.

Lamelové okno Coltlite CLST má dvojí funkci. Lze jej použít pro přirozené větrání nebo pro denní osvětlení interiérů kancelářských a administrativních budov, výrobních hal nebo jiných komerčních prostor. Kromě toho slouží také v případě vzniku požáru: pro odvod kouře a tepla z únikových cest. Okno Coltlite CLST je určeno pro instalaci vertikálně do stěn prosklených fasád budov, do ocelových nebo dřevěných konstrukcí nebo jiných pohledových ploch. Architektům skýtá konstrukční provedení Coltlite CLST variabilitu. V závislosti na provedení (z hliníkových profilů mohou být lamely vyplněny jednoduchým sklem nebo izolačním dvojsklem pro denní použití.

Vše o Coltlite

Hodnocení dobrého designu

Cenu Red Dot Award: Product Design, která se uděluje od roku 1955, mohou získat každý rok jen ty nejlepší výrobky. V roce 2018 přihlásili designéři a výrobci z 59 zemí světa do soutěže více než 6 300 produktů. V souladu s mottem „Hledání zajímavého designu a inovací“, porota individuálně ohodnotila přibližně 40 výrobků. Přísná hodnotící kritéria, mezi něž patří inovativnost funkčnost, formální kvalita, ergonomie a odolnost, jsou hlavním aspektem při rozhodování o konečných vítězích.

Existují tři typy ocenění - cena Red Dot: Best of the Best je vyhrazena pro nejlepší produkty v kategorii. Pouze 1% přihlášených produktů toto ocenění v minulosti obdrželo. Cena Red Dot je především oceněním vysoké kvality designu, zatímco Čestné uznání se uděluje za zvláště úspěšný aspekt tvůrčí práce.

Vítězné produkty Best of the Best, mezi nimi i Coltlite CLST, jsou vystaveny v muzeu Red Dot Design Museum v Essenu, prezentované v ročence Red Dot Design 2018 a na webových stránkách www.red-dot.de.

Jdi zpět

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited